Vítejte na našich stránkách

Spolek Dočasky De De, z.s., poskytuje azyl týraným a opuštěným pejskům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy. Přijímáme pejsky bez domova, týrané, z nevhodných podmínek, od majitelů, kteří se o ně nemohou dále starat, ale také ty, kteří zůstali dlouhé roky v útulku, bez socializace, inzerce a šance dostat se někdy domů.

Celý náš tým je složen z dobrovolníků bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Eva Poustecká

Co děláme

Spolek funguje na principu dočasné péče, tedy, že jednotliví psi jsou ubytovaní přímo v domovech našich dočaskářů a s pomocí svého vlastního ošetřovatele se začleňují zpět do veselého, psího života. Pejsci si z minulosti mnohdy přináší zdravotní a psychické potíže a kromě užívání si vlastního teplého pelíšku a perfektního veterinárního ošetření se socializují se svým vlastním člověkem a učí se běžnému chodu domácnosti. Díky tomu se zájemci hned při prvním kontaktu dozví vše o povaze vybraného pejska a my zase můžeme posoudit, zda-li si s novým majitelem a jeho životním stylem budou vyhovovat. Do nových domovů od nás odchází pejsci odblešeni, odčerveni, očkováni, čipováni a pokud se nejedná o štěně, nebo o velmi speciální případ, i kastrováni. Pejskům vybíráme nové domovy opravdu důkladně a žádný z našich svěřenců nebude umístěn ven do kotce nebo jen na zahradu, ale pouze jako právoplatný člen rodiny. Pejsky nedáváme zájemcům, kteří poptávají dárek k Vánocům a s novými majiteli zůstáváme v kontaktu.

Proč to děláme

Dovolte nám představit vám pravdu, která bohužel není pěkná.

1. Naše zákony zvířata nechrání a vůle politiků něco změnit zatím není. Spousty zvířat zůstává a následně umírá v krutých podmínkách, protože není možné je odebrat.

2. Pokud byste sesbírali opuštěná a týraná zvířata z celé republiky, byl by to obrovský počet, který už nikdy nenajde domov.

3. Útulky a dobrovolné spolky jsou plné, už není často kam dávat. Mnohá zvířata se do útulku ani nedostanou, zůstávají na místech a čekají na pomoc, která nikdy nepřijde.

4. Pes, který přichází z velmi zlého prostředí, se v běžném státním útulku nemá šanci postavit zpět na všechny čtyři nohy. Pes má pouze číslo a bez informací o jeho povaze je malá šance, že najde domov. Velký počet psů v běžných útulcích dožívá a zemře za mřížemi.

Napsali o nás

Dobrý den, já jsem byla s dočasnou péčí velmi spokojena. Fenečku jsem viděla venku, kde se seznámila s mými psy, potom přijela slečna Ivetka k nám domů abychom viděli jak na sebe psi reagují doma, vše v pořádku.

Helena Soukalová

Paní Dita se svými kolegyněmi jsou jako z jiného světa. Děkujeme jim za našeho nového člena rodiny. Vše naprosto perfektní.

Jiří Bauer

Perfektní a profesionální přístup, kvalitní veterinární péče o psy, velká snaha pejsky umisťovat do těch nejlepších rodin.

Kateřina Hadrabová

Podporují nás