Podpořte nás

Podpořit nás můžete finančně, materiálně nebo přiložením ruky k dílu.

Celý tým Dočasek De De je tvořen dobrovolníky bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Psí bezdomovci přichází vinou člověka až příliš často ve špatném zdravotním a psychickém stavu a největší část vaší pomoci tak putuje na veterinární ošetření. Další náklady tvoří léky, krmivo a pomůcky pro socializaci.

Finanční pomoc můžete zasílat na transparentní účet  2500978266/2010, který je Vám k dispozici k nahlédnutí ZDE.

QR Platba

Pro maximální pohodlí můžete při platbě využít také tento QR kód. Je potřeba ho jen načíst v mobilním bankovnictví a zadat libovolnou částku.

Často probíhají na Facebooku aukce na podporu našeho spolku, sledujte naší stránku a nic vám neunikne.

Pro naše svěřence stále sháníme:

  1. Kvalitní granule a konzervy, včetně veterinárních diet, např. jaterní nebo gastrointestinální dietu (Hills, Royal Canin, Calibra). Ne tzv. supermarketovky.
    Výživový a zdravotní stav většiny přijímaných pejsků nebývá dobrý a kvalitní strava je základ. Pozor, krmení ze supermarketů je velmi nekvalitní a jejich složení zvířatům spíše škodí. Nekupujte je ani pro své čtyřnohé přátele, účet za veterináře by se vám mohl značně prodražit. Kvalitní strava se rovná kvalitní a dlouhý život vašeho mazlíčka.
  2. Jednorázové podložky.
  3. Obojky, kšírky, vodítka, košíky, všech barev a velikostí.
  4. Hračky pro psy.

Adresa pro zasílání materiální pomoci

Bazar – Zastavárna Horní Měcholupy
Veronské náměstí 403 (pasáž Albert), 109 00 Praha 15
Po-Pá 10.00 – 14.00 hod a 15.00 – 19.00
Kontakt pro doručení: 603 244 040, xalexandrah@seznam.cz

Manuální výpomoc

Náš tým tvoří lidé různého věku a schopností, které spojuje jediný cíl. Nepotřebujete žádné speciální znalosti, jen touhu pomáhat. Můžete být například:

Dočaskáři, u kterých jsou naši svěřenci ubytování.
Fotografové, kteří pejskům fotí krásné fotky, aby se lépe dostali domů. Rádi bychom začali točit i videa pejsků k adopci.
Převozci, kteří pejsky dováží do péčí našich dočaskářů nebo na veterinární ošetření.
Komunikační správci spolku, jako admini webu a sociálních sítí, bez kterých bychom se nedokomunikovali.

Kdo je vlastně dočaskář?
Jednotliví psi jsou ubytování u našich dočaskářů v Praze a okolí a začleněni do běžného chodu domácnosti. Z minulosti si sebou mnohdy přináší zdravotní a psychické potíže a právě běžný chod domácnosti jim pomáhá začlenit se zpět do klasického, veselého, psího života. Dočaskář psovi poskytuje domov, zázemí, svou blízkost a právě prožíváním běžných denních situací, ho socializuje. Veterinární ošetření, krmení a veškeré potřebné pomůcky zajišťuje a hradí spolek. Jednotliví pejsci jsou do dočasných domovů umisťování dle možností dočaskáře. Není potřeba se tedy obávat, že se k vám dostane pejsek, kterého nezvládnete. Je potřeba se ale počítat s tím, že pejsek přichází často ze špatných podmínek, nemusí být naučen čistotě a venčení venku, bude se v určitých situacích bát a je právě na dočaskáři, aby ho trpělivě učil. Právě díky znalosti povahy psa naši svěřenci snadněji nachází domovy.

Co byste měli vědět!
Pes, který přichází z velmi zlého prostředí, se v běžném státním útulku nemá šanci postavit zpět na všechny čtyři nohy. Pes má pouze číslo a bez informací o jeho povaze je malá šance, že najde domov. Velký počet psů v běžných útulcích dožívá a zemře za mřížemi. Mnozí psi se do útulku ani nedostanou a zůstávají tak v krutých podmínkách.

Naše svěřence je potřeba inzerovat a hledat jim ty pravé domovy a k tomu jim pomáhají ty správné fotky. V našem týmu tak uvítáme fotografy, kteří jsou schopni dojet k našim dočaskářům a pejsky nafotit, popř. natočit.

Pejsci se z těch nepěkných míst musí k našim dočaskařům také nějak dostat. Tady přichází na řadu důležití převozníci, kteří pejska naberou a dopraví do nového dočasného domova. Za určitých situací může spolek proplatit pohonné hmoty.

Pokud tyto řádky čte Facebookový nadšenec, rádi přivítáme správce našich aukcí a inzerenty. Práce je mnoho a dobrovolníků málo. Pokud nejste fotograf, nevlastníte automobil a nemáte podmínky pro dočasnou péči, i tak vás velmi rádi přivítáme mezi nás a najdeme vám důležitou funkci. Kontaktujte nás na naší facebookové stránce nebo emailu.